تبلیغات
من چه عاشقانه تورا می خواستم

من چه عاشقانه تورا می خواستم
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
كدام قسمت از وبلاگ مورد پسند شماست؟صفحات جانبی
کشیدن سیگار یک نمود خارجی از مبارزه‌ای داخلی است که ارتباط زیادی با اعتیاد به نیکوتین ندارد. در واقع یکی از فعالیت‌های جایگزین است که توسط مردم در جامعه پرتنش امروزی برای تخلیه فشارهای روحی که بر اثر برخوردهای اجتماعی و کاری به وجود می‌آید، به کار می‌رود. به عنوان مثال، اغلب مردم در حالی‌که در اتاق انتظار دندان‌پزشک منتظرند، فشار روحی را تجربه می‌کنند. در حالی‌که یک فرد سیگاری با سیگار کشیدن، نگرانی و ناراحتی خود را پنهان می‌کند، افراد غیرسیگاری با انجام آداب دیگری پیغام می‌دهند که نیاز به قوت قلب دارند. این آداب شامل آراستن خود، جویدن ناخن، ضربه زدن با دست یا پا، مرتب کردن آستین، خاراندن سر، بازی کردن با انگشتر یا کروات می‌شود. حالات سیگار کشیدن می‌تواند نقش مهمی در بررسی رفتار یک شخص ایفا کند، زیرا معمولاً براساس یک رفتار قابل پیش‌بینی و طبق آداب و رسومی اجرا می‌شود که به ما راهنمایی‌های مهمی از رفتار شخص می‌دهد

افرادی که پیپ می‌کشند!
افرادی که پیپ می‌کشند، آدابی شامل تمیز کردن، روشن کردن، ضربه‌زدن، پر کردن، کوبیدن و دود کردن را با پیپ اجرا می‌کنند و این روش مفیدی، برای رهایی از فشار روحی است. تحقیقات در زمینه بازاریابی نشان داده، افرادی که پیپ می‌کشند، معمولاً مدت طولانی‌تری در مقایسه با سیگاری‌ها و غیرسیگاری‌ها صرف تصمیم‌گیری می‌کنند و اینکه، آداب کشیدن پیپ، اغلب در لحظات پرتنش معامله اجرا می‌شود. به نظر می‌رسد افرادی که پیپ می‌کشند، دوست دارند تصمیم‌گیری را به تأخیر بیندازند و قادرند این کار را به نحو پسندیده‌ای که از نظر اجتماعی قابل قبول باشد، انجام دهند. اگر مایل به دریافت یک تصمیم سریع از فردی که پیپ می‌کشد هستید، پیپ او را قبل از مذاکره پنهان کنید.

افرادی که سیگار می‌کشند!
سیگار کشیدن افراد، همانند پیپ یک جایگزین برای فشار داخلی است و فرصتی برای ایجاد تأخیر به وجود می‌آورد. اما عموماً فردی که سیگار می‌کشد، سریع‌تر از فردی که پیپ می‌کشد، به تصمیم‌ نهایی می‌رسد. در واقع، فردی که پیپ می‌کشد، یک فرد سیگاری است که نیاز به زمان بیشتری برای به تأخیر انداختن تصمیم‌گیری دارد. آداب کشیدن سیگار شامل ضربه‌زدن، تکاندن خاکستر، حرکت دادن سیگار در هوا و سایر علائم ظریف می‌شود و نشان می‌دهد که شخص، فشار روحی بیشتر از معمول دارد. یک نشانه خاص که گویای رفتار منفی یا مثبت شخص، در برابر وضعیت موجود است، مسیر دود خارج شده به سمت بالا یا پایین است. شخصی که احساس مثبت یا اطمینان از خود دارد، در اغلب مواقع، دود را به سمت بالا خارج می‌کند. در مقابل، شخصی که افکار منفی، مخفی یا تردید‌آمیز دارد، اغلب اوقات، با پراکندن دود سیگار به سمت پایین و از گوشه لب، یک رفتار منفی‌تر یا مخفی‌تری را نشان می‌دهد. البته، فرض را بر این می‌گذاریم که شخص سیگاری، دود سیگار را نه برای اجتناب از توهین به دیگران، به بالا می‌دهد؛ اگر چنین باشد شاید او دود سیگار را در هر جهتی بدمد

در فیلم‌های سینمایی، رهبر یک گروه تبهکار، معمولاً به عنوان پرخاشگر و سرسخت نمایش داده می‌شود که وقتی سیگار می‌کشد، به سرعت سر خود را به عقب می‌اندازد و بادقت کامل، دود سیگار را به سمت سقف می‌فرستد تا برتری خود را بر سایر اعضای گروه نشان دهد. در مقابل، «هامفری بوگارت» اغلب به عنوان گانگستر یا جنایت‌کاری نمایش داده می‌شد که سیگارش را وارونه در دست گرفته و در حالی‌که مشغول برنامه‌ریزی برای یک فعالیت تبهکارانه است، دود سیگار را از گوشه دهان، خارج می‌کند. به نظر می‌رسد که هرچه ارتباط بین میزان احساس منفی یا مثبت یک شخص و سرعت خارج کردن دود سیگار به سمت بالا سریع‌تر باشد، میزان احساس برتری یا اطمینان شخص، بیشتر است و هر چه سریع‌تر به سمت پایین خارج شود، احساس منفی بیشتر است. اگر شخصی که ورق بازی می‌کند مشغول سیگار کشیدن باشد و یک دست خوب داشته باشد، احتمال دارد که سیگار را به سمت بالا خارج کند. در حالی‌که یک دست بد باعث می‌شود سیگار را به سمت پایین بفرستد. بعضی از افراد، چهره خود را ثابت نگه می‌دارند تا هیچ‌گونه علائم ظاهری باعث نمایان کردن افکار آنها نشود. بعضی مایل‌اند هنرپیشه باشند و از علائم ظاهری منحرف کننده استفاده کنند، تا به سایر بازیکنان به‌طور کاذب آرامش دهند. به عنوان مثال، اگر یک پوکرباز، چهار آس دریافت کند و بخواهد به سایر بازیکنان بلوف بزند، می‌تواند کارت‌ها را با نفرت روی میز بگذارد، ناسزا بگوید یا دست به سینه شود و یک نمایش غیرکلامی اجرا کند که نشان دهد او دست بدی دریافت کرده است. اما او به آرامی عقب می‌نشیند و سیگارش را روشن می‌کند و دود آن را به بالا می‌فرستد. پس از خواندن این بخش، شما می‌دانید که سایر بازیکنان اگر دست بعدی را بازی کنند، حماقت کرده‌اند، زیرا احتمالاً می‌بازند. مشاهده علائم مربوط به سیگار کشیدن در فروشندگی نشان می‌دهد که وقتی از یک سیگاری درخواست شده که خرید بکند، آنهایی که تصمیم‌شان مثبت است، دود سیگار را به بالا می‌فرستند، در حالی‌که افرادی که قصد خرید ندارند، دود سیگار را به سمت بالا و پایین رها می‌کنند. یک فروشنده هوشیار، اگر متوجه شود که دود سیگار خریدار در اواخر فروش به سمت پایین خارج شده، مجدداً خریدار را از تمامی مزایای خرید محصول مورد نظر، آگاه می‌نماید؛ تا وقت کافی برای بررسی مجدد به او بدهد. خارج کردن دود سیگار از سوراخ‌های بینی، نشانه یک فرد برتر و مطمئن از خود است. دود، اغلب به سمت پایین می‌رود، فقط به این دلیل که سوراخ‌های بینی به سمت پایین است و فرد اغلب سر خود را به عقب خم می‌کند تا به حالت (نگاه کردن از روی بینی) درآید. اگر شخص، هنگام خارج کردن دود از داخل سوراخ‌های بینی به سمت پایین باشد، نشانه عصبی بودن او است.

افرادی که سیگار برگ می‌کشند!
سیگارهای برگ، به علت قیمت و اندازه آنها همیشه به عنوان وسیله‌ای برای نشان دادن برتری استفاده شده‌اند. فردی مانند مدیرعامل یک شرکت بزرگ، رهبر یک گروه و اشخاصی که در مقامات بالا قرار دارند، اغلب سیگار برگ می‌کشند. سیگار برگ برای جشن گرفتن یک پیروزی، تولد یک نوزاد، عروسی، قطعی کردن یک معامله تجاری یا برنده شدن در بخت‌‌آزمایی استفاده می‌شود. تعجب‌آور نیست که بیشتر دود حاصل از کشیدن سیگار برگ به سمت بالا خارج می‌شود. اخیراً در جشنی شرکت داشتم که سیگار برگ، رایگان توزیع می‌شد و جالب بود که از ۴٠٠ مورد ثبت شده از خارج کردن دود سیگار، ٣٢٠ مورد به سمت بالا بود.

علائم عمومی سیگار کشیدن
ضربه‌زدن مداوم به سیگار یا سیگار برگ روی جا‌سیگاری نشان می‌دهد که یک مبارزه درونی در حال وقوع است و شاید نیاز باشد که به فرد سیگاری اطمینان‌ خاطر بدهید، یک پدیده جالب دیگر در سیگار کشیدن این است که اکثر سیگاری‌ها، سیگار را تا یک فاصله خاصی از انتهای آن دود می‌کنند چنانچه یک فرد سیگاری، سیگارش را روشن کند و به‌طور ناگهانی قبل از معمول آن را خاموش کند، نشان می‌دهد که تصمیم به ختم مکالمه گرفته است. مشاهده این علامت، به شما اجازه می‌دهد تا کنترل مکالمه را به عهده بگیرید یا آن را به پایان برسانید تا به نظر برسد که ختم مکالمه، ابتکار شما بوده است.
طبقه بندی: چهره شناسی، روانشناسی،
[ دوشنبه 5 دی 1390 ] [ 10:44 ب.ظ ] [ سعید ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


با سلام و خوش آمد خدمت دوستان عزیز.
===============
این وبلاگ را به عشق شیوا خانوم راه اندازی کردم و از همه دوستان عزیز خواهش میکنم دعا کنید عشقم همیشه در پناه خداوند متعال سالم و سرحال باشه .
با تشکر ، مدیریت وبلاگ ، سعید
==============
حالا كه دست هایت چتر نمی شوند
حالا كه نگاهت ستاره نمی بارد
حالا كه خانه ای برای ما شدن نداریم
از كاغذ شعرهایم اتاقی می سازم
تا آوار تنهایی بر سرت نریزد
و آرامش خیالت ، ‌خیس اشك هایم نشود

همیشه چشم به راهتم

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

تبادل لینک

خرید بک لینک

کد موزيک